Filmteractive 2019

Podstawowe informacje
Organizator
Fundacja Media Klaster
Wstęp
wstęp wolny
rejestracja wymagana
Data
Godzina
09:00 - 19:00
09:00 - 19:00
09:00 - 19:00
Miejsce
Warszawa
Łódź
Łódź

Już niedługo kolejna edycja Filmteractive 2019 w Łodzi oraz Warszawie!

Międzynarodowe wydarzenie, które porusza tematy z pogranicza kultury i biznesu. Festiwal jest miejscem interdyscyplinarnej wymiany wiedzy i doświadczeń, ale przede wszystkim daje możliwość nawiązania kontaktów z wybitnymi ekspertami. Rozrywka, reklama i sztuka w jednym miejscu. Wydarzenie jest częścią Dni Kreatywności, projektu organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poświęconego rozwojowi branż kreatywnych, na który składa się cykl konferencji, paneli i warsztatów.  

4 października już po raz trzeci w Warszawie odbędzie się festiwal komunikacji interaktywnej – Filmteractive. Czy transformacja cyfrowa zmienia przemysły kreatywne na lepsze? Na pytanie, które jest hasłem tegorocznej edycji, odpowiedzi poszukają eksperci m.in. z Google, HBO, MediaMonks, Mubi, Music Confidential, Platige Image, Player.pl, Wirtualnej Polski.

Jaki wpływ ma technologia na przemysły kreatywne? Czy dzięki niej otwierają się nowe możliwości? Filmteractive 2019 przybliży wpływ transformacji cyfrowej przede wszystkim na branżę reklamową, filmową, muzyczną teatralną oraz na sztukę. Zaproszeni goście podzielą się doświadczeniem oraz opowiedzą o swoich najciekawszych projektach. Wśród nich znaleźli się m.in.: Sina Stieding (Google/YouTube), Iza Łopuch (HBO), Vincent van de Wetering (MediaMonks), Sanam Gharagozlou (Mubi), Susan Butler (Music Confidential), Michał Niewiara (Platige Image), Maciek Gozdowski (Player.pl) oraz Jacek Amsterdamski (WP.pl).

Przed nami dwa dni wypełnione inspiracjami, trendami i pytaniami o nowe formy narracji, a także prezentacja najbardziej aktualnych projektów stworzonych w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jak ewoluuje współczesny krajobraz medialny wskutek rozwoju nowych form narracji wizualnej? Między innymi na to pytanie poszukamy odpowiedzi podczas nadchodzącej edycji Filmteractive w Łodzi, na którą złożą się: „Nowe narracje wizualne” – pierwsza edycja konferencji stanowiącej punkt wyjścia dla działalności Laboratorium Narracji Wizualnych PWSFTviT, którego zadaniem jest eksploracja obszarów rozwoju nowych form narracji wizualnej we współczesnym krajobrazie medialnym. Wystąpienia uznanych artystów, ekspertów i badaczy z obszarów pozostających w polu zainteresowań poszczególnych pracowni Laboratorium i dyskusje z nimi pozwolą na rozpoznanie aktualnego stanu badań nad zmieniającą się pod wpływem technologii narracją wizualną oraz prezentację najważniejszych osiągnięć artystycznych w tym polu, a dzięki temu – wyznaczenie kierunków dalszych poszukiwań, badań i dyskusji.

Wśród prelegentów konferencji organizowanej w ramach Filmteractive są m.in. prof. George Legrady z Uniwersytetu California Santa Barbara, Roderick Coover ze School of Theater, Film and Media Arts, Temple University w Filadelfii oraz Kevin B. Lee z Merz Akademie w Stuttgarcie.

Podczas Filmteractive w Łodzi odbędzie się:

  • „Strefa Innowacji” – interaktywna ekspozycja, umożliwiająca poznanie i doświadczenie najnowszych osiągnięć technologii, wpływających na zmiany w procesach tworzenia i doświadczania treści.
  • „Czasoprzestrzenie 2019” – przegląd najciekawszych produkcji VR z całego świata, w tym premier z takich festiwali jak Sundance, Wenecja czy Tribeca.  

Zapraszamy na Filmteractive 2019!

Miejsce wydarzenia:
- MsMermaid - Conference Center at The Tides, Wioślarska 8, 03-901 Warszawa.
- Szkoła Filmowa w Łodzi/PWSFTviT, Targowa 61/63, 90-323 Łódź.