Festiwal Cyfryzacji to ogólnopolska inicjatywa, która koncentruje się na potrzebach nowoczesnego społeczeństwa funkcjonującego w dynamicznie rozwijającym i zmieniającym się świecie. U podstaw Festiwalu leży dostrzeżenie ludzkich oczekiwań i lęków związanych z nowymi technologiami oraz futurystyczną wizją przyszłości. Dlatego Festiwal daje i porządkuje wiedzę o tym, co jeszcze wczoraj wydawało się technologiczną awangardą, a dzisiaj jest obowiązującym trendem. Udziela odpowiedzi na pytania, które niesie ze sobą cyfrowa rewolucja i ułatwia rozumienie tej rewolucji. Festiwal zwraca uwagę na potrzebę cyfryzacji w różnych dziedzinach życia Polaków i stanowi dla nich niepowtarzalną okazję do dyskusji kierującej myślenie konsumentów i biznesu na korzyści już uzyskane oraz te przyszłe, oczekiwane.

Festiwal to również okazja do tego, żeby zdefiniować cyfryzację Polakom na najbliższe lata a chęć do korzystania z cyfryzacji pozycjonować jako cechę obowiązkową współczesnego człowieka. Tym bardziej, że coraz więcej usług dostępnych jest online, w chmurze, poprzez platformy. To całkowicie rewolucjonizuje kolejne sektory światowej gospodarki. Festiwal Cyfryzacji umożliwia naszemu społeczeństwu nadrobienie zaległości z wiedzy o takich usługach oraz technologiach i jest motywacją do zajmowania wysokich pozycji w ogólnoświatowych rankingach innowacyjności, w których dotychczas nie wypadaliśmy najlepiej. Dzięki Festiwalowi masowa produkcja elektrycznych i autonomicznych aut, budowa sieci 5G oraz wszechobecna sztuczna inteligencja zyskają społeczne zrozumienie i aprobatę. Z kolei umiejętność sprawnego posługiwania się takimi technologiami w codziennym życiu oraz w procesach biznesowych znajdzie przełożenie na konkurencyjność polskiej gospodarki.

Festiwal Cyfryzacji to czas aktualizacji, której nieprzypadkowo przypisano cyfrową datę 01.10 - 10.10. Ta data zapisana binarnie przywołuje na myśl język komputerów i sztucznej inteligencji, którym wszyscy powinniśmy się biegle posługiwać.

Cztery główne inicjatywy Festiwalu

Wydarzenia

Festiwal Cyfryzacji to kilkadziesiąt inspirujących i intrygujących spotkań z technologiami oraz liderami cyfrowych zmian. To wiele wydarzeń edukacyjnych i rozrywkowych, ale także merytoryczna debata z ekspertami oraz decydentami. Debata, w której centrum jest człowiek i jego potrzeby. Wszystko po to, żeby zwiększyć technologiczną świadomość naszego społeczeństwa, podwyższyć jakość życia i zwiększyć naszą produktywność. Sprawdź co, gdzie i kiedy.

Noc Innowacji

Festiwal Cyfryzacji to niepowtarzalna okazja, żeby z bliska zobaczyć świat innowacji. Na wzór Nocy Muzeów w Warszawie, Łodzi, Płocku i Wrocławiu otworzą się drzwi centrów badawczo – rozwojowych i najnowocześniejszych magazynów w Polsce. Będzie można podpatrzeć, nad czym głowią się pracownicy firm Ericsson czy Polsat Games. Dowiedź się więcej o nocy innowacji.

Cyfrowe Zniżki

Festiwal Cyfryzacji to nowe święto promocji w sklepach internetowych. Firmy partnerskie będą oferować zniżki i promocje na swoje produkty oraz usługi. W tym czasie każdy będzie mógł upolować jakąś okazję. Organizatorom zależy na popularyzacji nie tylko zakupów online, ale także płatności bezgotówkowych. Zobacz z jakich promocji i rabatów możesz skorzystać.

Cyfrowy Bohater 

Festiwal Cyfryzacji otwiera drzwi do świata IT także przed tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego organizuje akcję charytatywną, podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na szkolenia z cyfrowych kompetencji. W ten sposób Fundacja Digital Poland wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Wesprzyj zbiórki na cyfrowych platformach i zostań Cyfrowym Bohaterem wspomagając potrzebujących.

Organizator

Misją fundacji Digital Poland jest ucyfryzować Polskę i sprawić by stała się ona centrum światowych innowacji w dziedzinie nowych technologii. Fundacja działa na rzecz rozwijania cyfryzacji, która poprawia komfort życia Polaków, a z Polski czyni dumnego lidera zmian na polu rozwoju digitalizacji. Fundacja wspiera merytorycznie i organizacyjnie instytucje państwowe, firmy z sektora prywatnego i publicznego jak i samych obywateli. Edukuje i jednoczy wszystkich w rozwijaniu cyfryzacji. Założyciele oraz członkowie fundacji głęboko wierzą, że skuteczna współpraca jest możliwa, i że to ona przybliży Polskę do realizacji wizji społeczeństwa 5.0, które aktywnie wykorzystuje technologie do rozwiązywania poważnych problemów kraju. Realizacja misji fundacji Digital Poland odbywa się przez wzmacnianie polskiego ekosystemu cyfrowego budowanego synergią firm, łączeniem się z wiodącymi globalnymi ośrodkami innowacji oraz działaniami promocyjnymi na szczeblu krajowym i międzynarodowym.