Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Podstawowe informacje
Organizator
NASK - Państwowy Instytut Badawczy
Wstęp
wstęp wolny
rejestracja wymagana
Data
-
Godzina
Miejsce
Warszawa

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa po raz siódmy koordynuje NASK - Państwowy Instytut Badawczy!

W październiku 2019 roku po raz siódmy będziemy obchodzić Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month – ECSM 2019). ECSM to ogólnoeuropejska kampania, organizowana przez ENISA (Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa) z inicjatywy Komisji Europejskiej. Wydarzenie zostało już objęte honorowym patronatem Ministra Cyfryzacji, Ministra Edukacji, Ministra Spraw Zagranicznych, Ministra Obrony Narodowej, a także Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa odbywa się we wszystkich krajach członkowskich. Przez cały październik partnerzy przygotowują inicjatywy, które mają podnosić świadomość społeczeństwa na temat bezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii. W tym roku ENISA wybrała dwa tematy przewodnie: cyberhigiena i nowoczesne technologie. 

Inicjatywy związane z powyższą tematyką można zgłaszać na stronie internetowej. Wszystkie inicjatywy pojawią się również na europejskiej stronie kampanii prowadzonej przez ENISA, gdzie będą promować zaangażowanie Polski w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w Internecie. 

Wśród wydarzeń organizowanych w tym roku przez NASK odbędzie się: 

  • Kick-of event - 30 września 2019, BUW, Warszawa „Rewolucja cyfrowa – jakich kompetencji nam potrzeba?” Inauguracja ECSM z przedstawicielami administracji i z udziałem mediów. Wykład inaugurujący wygłosi Jowita Michalska z Digital University. Po wykładzie odbędzie się debata ekspercka na temat edukacji w czasach rewolucji cyfrowej z udziałem przedstawicieli świata administracji państwowej, nauki i biznesu. Event jest przestrzenią dla naszych Partnerów z możliwością promocji marki i networkingu.
  • Warsztat ekspercki ENISA, NASK - Warszawa „7th ENISA National Cyber Security Strategies (NCSS) workshop”.
  • Publikacja “Zjawisko dezinformacji w dobie rewolucji cyfrowej. Państwo. Społeczeństwo. Polityka. Biznes.” Debata z udziałem mediów i ekspertów – przedstawicieli instytucji państwowych, społeczeństwa obywatelskiego i świata nauki. 
  • Kampania edukacyjna w mediach społecznościowych – niespodzianka! 

Zapraszamy do włączenia się w obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa!

Miejsce wydarzenia: NASK Państwowy Instytut Badawczy, Kolska 12, 01-045 Warszawa. 

NASK - Państwowy Instytut Badawczy